Nenoste outdoor do města

HitModa.cz

Elegantních módních doplňků a stylového oblečení se na českých ulicích objevuje stále více (proto jsem také investoval do podílu v elegantních doplňcích Alfons.cz, že jo :) ). Je to známka toho, že doba se mění a stále více lidí se začíná zase oblékat trochu elegantněji. Mladší generace už vytěsnila nesmyslné předsudky jejich rodičů o tom, že jediné dobré oblečení je to outdoorové.

To je! Ale do lesa nebo na hory.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale OUTDOOR se do města prostě nehodí. A o to více né na nějakou pracovní schůzku, oslavu, do restaurace, divadla a podobně.

Pokud máte obchod s horolezeckým vybavením – máte výjimku! Děláte si reklamu.

Módní peklo na českých ulicích. Zdroj: modnipeklo.cz

A pokud jste takoví ti bojovníci proti všemu „komerčnímu“ a nutně stále musíte jít proti proudu. Tak samozřejmě také můžete. Vy máte také výjimku! Na všechno.

Navíc móda hipsterů a různých stylových týpků hraje elegantnějšímu a hezčímu oblékání také do noty. Lidé už zjistili, že není nutné být schovaní v davu. Že už se nemusíme bát, že bychom díky našemu oblečení vyčnívali, a tak by si na nás ti nahoře mohli posvítit. Komunismus je pryč. Jupíííííí! A tak se vyčleňují i lidé, které baví elegantní styl. Styl, který v dobách první republiky zkrášloval naše ulice. Styl, který podle mého sluší každému chlapovi.

PES JE ZAKOPANÝ VE VKUSU

Když lidé nemají vkus, tak prostě sáhnou po něčem jednoduchém nebo něčem, co vidí kolem sebe. Vzniká začarovaný kruh. Vidím outdoor, koupím outdoor, nosím outdoor, lidé na mě vidí outdoor, koupí si outdoor…

Bohužel doba komunismu z nás vymazala vkus. Se vkusem se dá těžko narodit, ten se musí pěstovat. A to tu prostě před revolucí nebylo možné. Když pak vidíme pána s ponožkami v sandálech, tak většinou, když drží za ruku malého synka, tak má v sandálech ponožky také. Když vidíme pána, který má takový ten účes „všechno strojkem, jenom vzadu 20cm dlouhé vlasy“… prostě jako Jarda Jágr, když šel v roce 1990 do NHL… tak jeho synek má často kštici podobnou. Takhle se pěstuje vkus. A proto se třeba Italové oblékají většinou skvěle. Vidí to kolem sebe od malička.

A u nás prostě děti vidí, jak jejich rodiče po ulicích, do restaurace atd. nosí outdoor. Naštěstí díky internetu a rychlejší výměně informací mají mladí lidé šanci se inspirovat i jinde než doma. A díky tomu se začínají zase oblékat stylově.

A PROČ NE TEN OUTDOOR?

Outdoor je funkční oblečení, které bylo vyvinuto pro nošení do hor, lesa a náročnějších podmínek. Stále se zlepšuje jeho kvalita, a tak nepromokne, dýchá, má kapuci atd. Ale při vývoji tohoto oblečení se prostě nepočítá s tím, aby se nosilo do města. A tak, když přes outdoorovou bundu hodíte elegantní koženou kabelku, tak to nikdy nebude vypadat ideálně.

Přijde mi to podobné jako KOPAČKY. Jsou vyvinuté na fotbal, mají špunty, aby to hráčům neklouzalo a aby měli větší zrychlení. A také je nenosíme do města, do restaurací atd.

Tak se na outdoor vykašlete. Kupte si pěkný kabát, nějaké sako, šálu, padnoucí kalhoty, kožené boty a uvidíte co to udělá s vaší sebedůvěrou a jak bude vaše okolí koukat 😉 Akorát když vás jednou za půl roku ve městě potká déšť, tak se schovejte. A nebo si vemte deštník 😉 Ale kvůli tomu přeci nechcete těch zbylých 363 dnů vypadat jako horolezec.

„Život je příliš krátký na to, abychom nosili ošklivé oblečení.“ … tuhle větu jsem dal nám v Different.cz na vizitky už před 7 lety. Dobrá, co? 😉

Sdílet na

Facebook

Gentlemanský obchod s módními doplňky Alfons.cz - kravaty, motýlky a další super móda pro muže


Příhlášení k odběru článků

Když se zde objeví nový článek,
tak vám zašlu e-mail, abyste o něj nepřišli.
Nic víc, nic míň ;).
Děkuji, že jste v tom se mnou. ;).

Přidejte si mě i na instragramu

Originál článku najdete zde.