WHITE AND KHAKI TONES

HitModa.cz

Today in white and khaki tones,  one of my favorites for this Summer. This parka is everything, I am wearing it almost every day to every outfit. So comfortable and cool piece from Pretty Lavish, the same as my new mirrored sunglasses by Pretty Lavish too. White jeans has the perfect shape, I love high waist jeans with a little bit of lycra. And what do you think about these The Creeper shoes? Another piece by Rihanna in my shoe collection. I just love the white shiny leather. Which ones are your favorites for this Summer?

Dnes v bílých a khaki tónech, které jsou mými favority pro letošní léto. Tuhle parku jsem si hrozně oblíbila a nosím ji téměr na všechny příležitosti a ke všem outfitům. Je strašně příjemná, pohodlná a je to takový nadčasový cool kousek. Dalším mým oblíbencem jsou zrcadlové brýle, taktéž od Pretty Lavish. Bílé džíny jsou klasikou pro letní dny. Milovala je Baby z Hříšného tance, budou dobrou volbou i pro vás. Já osobně dávám přednost džínům s vysokým pasem, které zaručí perfektní postavu. A co říkáte na The Creepers od Pumy? Je to další kousek z Rihanniny dílny v mé sbírce tenisek. Zamilovala jsem si lesklou bílou kůži a kvalitní detailní zpracování. Jaké kousky jsou vašimi favority pro toto léto?

PRETTY LAVISH parka (here) & sunglasses (here) / MANIÉRE DE VOIR distressed tee (here) / CHEAP MONDAY jeans (available at Footshop) / MYA BAY rings (here) / PUMA The Creeper sneakers (sold out everywhere)

maniere de voir distressed t-shirt pretty lavish khaki parka mirrored sunglasses cheap monday jeansmaniere de voir distressed t-shirt pretty lavish khaki parka mirrored sunglasses cheap monday jeansmaniere de voir distressed t-shirt pretty lavish khaki parka mirrored sunglasses cheap monday jeans rihanna the creeper creepers shiny white

The post WHITE AND KHAKI TONES appeared first on EVERYDAY-RUNWAY.

Originál článku najdete zde.