Mrkvový dort, ale zdravý!

HitModa.cz

Teď jsem zvládla přesně 14 dní nemlsat, rozhodla jsem se totiž držet sacharidovou dietu a opravdu co nejmíň podvádět. Ne každý den se mi to povedlo, ale musím říct, že jsem na sladké vlastně neměla skoro vůbec chuť. Vynechala jsem hlavně svoje šťávičky a čokoládu a pila hodně vody a kupodivu to mělo opravdu dobrý vliv na moje tělo. A abych se odměnila, upekla jsem si zdravý mrkvový koláč, který nám opravdu chutnal 🙂

Co je potřeba:

1. 300g celozrnné mouky (chtěla jsem použít bezlepkovou, aby to mohl i bráška, ale bohužel nebyla, tak zkusím příště. S tou moukou ovšem opatrně, není úplně nejlepší na pečení)

2. 50g strouhaného kokosu

3. 1 prášek do pečiva

4. 1 čl (čajová lžička) perníkové koření

5. Špetka soli

6. Kůra z 1/2 citrónu (já citrón miluji, takže jsem přidala více)

7. 4 vejce

8. 4 pl (polévkové lžíce) medu (dle chuti)

9. 1 uzrálý rozmačkaný banán

10. 500g nastrouhané mrkve

11. 150g nastrouhaných vlašských ořechů (upřímně jsem udělala přímo podle receptu a díky tolika vlašských ořechů byl dort opravdu hodně sytý, takže bych dala třeba jen 50g – 100g maximálně, přeci jen jsou vlašské ořechy dost drahé a není potřeba jimi tolik plýtvat)

12. 1 hrst rozinek (také dle chuti), které zalijeme horkou vodou a necháme pár minut spařit

 

Příprava dortu:

Zvlášť smícháme sypké a zvlášť mokré ingredience, pak vše spojíme dohromady a smícháme (je to trochu náročné, ale podaří se). Jakmile je tyto ingredience spojíme dohromady a smícháme, přidáme nastrouhanou mrkev, vlašské ořechy a spařené rozinky. Tím vypracujeme těsto. Formu na těsto vymažeme (pořádně) kokosovým olejem a troubu rozehřejeme na 180°C a kontrolujeme dokud se těsto nepřestane lepit na špejli (cca hodina). Pak necháme vychladnout a po vychladnutí teprve korpus rozřízneme na náplň krému.

 

 

Příprava krému 

Podle receptu mi přišlo krému opravdu málo, proto jsem ho udělala 2x a vyšlo to akorát. Udělejte si tedy do dvou misek:

1. 2x tvaroh ve vaničce (já použila bezlaktózový a na vrchní krém odtučněný) = takže dohromady 4 tvarohy

2. 1x vanilkový pribiňáček (aby to mělo chuť) = tady 2 pribiňáčky si připravit

3. 1/2 balení lučiny = takže jedna celá lučina (nepoužila bych sýr)

4. 1/2 šťávy z citronu = tedy celý jeden citrón (použijte ten, co jste z něho nastrouhali citrónovou kůru)

5. Med (dle chuti)

 

Všechny ingredience vyšleháme a celé dochucujeme medem (cca 2-3 pl), pak jednou vrstvou vložíme krém do dortu a druhou částí pak ozdobíme vršek dortu. Na ozdobu jsem přidala ještě nakrájené mandle a nastrouhanou mrkev.

 

 

Myslím, že by Vám mohl chutnat! Jenom pozor, je ho opravdu hodně, takže jen pro Vás…to by jste sami nesnědli, ale pokud máte třeba nějakou oslavu, tak tam se přesně hodí, tam kde bude víc mlsných jazýčků.

 

Tak dobrou chuť!

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Originál článku najdete zde.