V pavučině lží…Moc často takovýhle osobní články nepíšem,…

HitModa.cz

V pavučině lží…

Moc často takovýhle osobní články nepíšem, ale sdílíme s váma dost z našeho soukromí, takže si takhle při neděli můžete udělat takovou malou sondu do světa naivní Nikol, která si myslela, že je zamilovaná a že potkala svýho future husbanda…

A vono h…. No jo, shit happens. Za pár měsíců mi bude 30 a tak by se předpokládalo, že jsem si už nějaký zkušenosti z oblasti mezilidských vztahů osvojila a že se nenechám jen tak zblbnout. Cha! Omyl.

Jsem víc jak půl roku oficiálně bez přítele, přesto mi neustále chodí screen shoty od kamošů s mým profilem na Tinderu. Co je na tom, ptám se jich. Prej nemám zapotřebí se seznamovat timhle způsobem. Jo ahá! A jakým teda způsobem? Sbalit někoho v baru nebo přes Instagram je v mym případě non sense. Cizinec nebo tzv. “one night only” je z dlouhobější perspektivy další nesmysl, takže vlastně tak trochu recykluju v historii..

 

JÁ A VZTAHY

Můj poslední vztah trval 4 roky, předtím 3 a půl roku a můj vůbec první a nejdelší byl 5 dlouhých let (střední/vysoká škola). Takže si ten poslední rok, kdy jsem vůbec poprvé sama, docela užívám. Nevím do jaký míry s tím souvisí, že jsem znamení RAK, protože nejsem úplně rodinnej typ, ale ráda se starám o svý nejbližší a to mi popravdě trochu chybělo. Nemyslim tim, že vezmu tátu na Zanzibar, ale že třeba uvařim polívku svýmu novýmu klukovi (i přesto, že umim uvařit sotva čaj).

WHO IS HE?

Ale k věci. Co se z tý mojí historie stalo současností a nenaplněnou budoucností? Hezounek (první varování), ne z Prahy (další), 35 let, bezdětný a “svobodný” (ALARM MORAVCOVÁ!). Neslyšim nic, teda aby bylo jasno – ani zvonit zvony v kostele, ale z housenek v mym břiše se začlo cosi klubat a šimrat… 

Známe se přes 5 let, potkáváme se párkrát v létě a mezi tim máme každej svuj vztah. Jaká náhoda, že se letos na podzim sejdem oba singl (teda pozor, ne tak docela). Potkáváme se v listopadu, prosinci, a nakonec i v lednu v Ústí, kde moderuju ples. Skončí to divoce – blackoutem, takže se nabízí si to připomenout. Jedno rande, druhý, třetí, je únor a letim na Zanzi a Barbados… fotky, whatsapp, těšení se a pak? Nic.

JÁ UŽ VLASTNĚ JEDNU HOLKU MÁM…

Najednou komunikace ustane. Za pár dní přijde vysvětlení, že se vlastně od léta s někým vídá a NEBYLO BY TO FÉR 🙂 WTF? Směju se. Jak Jirka Macháček v Samotářích – “Hele kluci z kapely říkali, že já už vlastně jednu holku mám”. Ztuhne mi úsměv, najede ego, ale nedám nic moc znát. Takže si z letiště beru taxíka a Valentýna trávím v gaybaru s fenkou. Stane se. 

Týden potom zpráva. Prej mě má vlastně rád a chce mi to vysvětlit, takže večeře, drink, party a… happyend. Ukecal mě, opil, okouzlil, pomiloval a další víkend se to stalo zase, jenže změna. Jedem spolu do Špindlu (trochu show off přiznávám). Neděle nejvíc romantika -náplavka, západ slunce na Vyšehradě, sauna a večeře u mě. Jde pro víno. Hodinu a půl má obsazenej telefon! Večeře 2x vystydla a mě to začíná docházet. Vysvětlil mi to ale po svym – neodbytná bejvalka, citový vydírání a takový ty klasický výmluvy. Sežeru mu to i s navijákem, ale nechám ho v tom vymáchat. On se z toho, ale tak trochu “vylíže”. Celou noc v objetí, ráno loučení, snídaně na cestu a pozooor. Kartáček !

CO KDYŽ U VÁS NECHÁ KARTÁČEK?

Ano ano, posledních pár dní velké téma na Instagramu a spousta dotazů. Já jich ale taky pár mám. Co to teda vlastně jako znamená, ptám se sama sebe. Neni ale čas přemýšlět, letim na manikúru, kde se to stane. Volá mi Kristýna, jaký jsem měla víkend, tak si jí dám na hlasitej odposlech, než mi uschne poslední vrstva laku a vyprávím, básním, div nelevituju… položim to a manikérka se zeptá, jestli to je ten, co myslí – konkrétně ten, co chodí s její kámoškou už od léta, se kterou byl na Srí lance (mě tvrdil, že jen v Krkonoších) a která se dneska vrací z Livigna a jdou spolu všichni na večeři. Fakt šli (dozvěděla jsem se až včera).

Nedělám scény, žádám vysvětlení. Navrhnu sejít se osobně, jako dospělý lidi. Mlží, omlouvá se, lituje, a vymlouvá se. Ve čtvrtek má přijet, jdu ke kadeřníkovi, jsem celá napjatá! Zruší mi to, že potřebuje bejt sám a všechno si promyslet a ujasnit, ozve se prej v pondělí. Já se rozpláču. Následující tři dny jsem nemohla dělat absolutně nic. Nenapsala jsem mu celej víkend a v pondělí ráno jdu opět na nehty, kde mi manikérka oznámí, že byl celej víkend s ní na horách. Mám ještě pokračovat?

JAK JSEM TO ŘEŠILA?

Rituální online WOODOO poprava kartáčku může působit možná dětinsky, ale mě to neuvěřitelně pomohlo. A to byl jen začátek. Neumím se mstít, ani bejt dlouhodobě uražená nebo naštvaná, ale tohle se mě teda pořádně dotklo! Trvalo mi další týden, abych si uvědomila, že takovýho člověka ve svym životě vážně nechci. Každá to známe – ŽÁDNEJ KLUK NESTOJÍ ZA ROZMAZANOU ŘASENKU, no jo ok, ale co ta praxe? Voděodolná to jistí 🙂 

A co ta druhá holka? Tak tý je mi vlastně nejvíc líto, protože je v tom už od léta a nevinně. Chtěla se sejít, napsala mi hezky symbolicky na MDŽ a včera jsme se spolu opily růžovym vínem ve vinárně s příhodným názvem BOKOVKA, kam mě ten pitomec vzal před necelým měsícem. Vysvětleno, ukončeno. Alespoň pro mě. Doufám, že bude natolik silná a nepodlehne mu, protože je v trochu složitější situaci, ale tohle se prostě neodpouští! Na Facebooku najdete naší společnou fotku s hashtagem #ŽENYSOBĚ. To je přesný, co? Holky by v tomhle měly držet spolu a něměly by se kvůli takovýhle špatný zkušenosti z nás stát zapšklý negativní feministky, co nesnáší chlapi. Já jim tu šanci ještě dám, ale budu o něco opatrnější. 

Díky za všechnu tu podporu, co jste mi během tohodle období dávaly a i když to asi ještě chvíli potvrvá, tak věřím, že jsem tim alespoň někomu dalšímu pomohla a ukázala, že máme vlastně všichni dost podobný problémy i zkušenosti a nejdůležitější je se z toho neposrat!

Pusu, držte se !

Nikol

Originál článku najdete zde.