KEEP IT CLEAN! Nejlepší je samozřejmě začít u sebe! A tentokrát…

HitModa.cz

KEEP IT CLEAN! 

Nejlepší je samozřejmě začít u sebe! A tentokrát tenhle post není o hubnutí ani o tom, že konečně přestanu pít alkohol a kouřit. Začíná totiž jaro a tomu pivu na zahrádce na Letný se beztak nevyhnu. Začíná jaro a s ním i únik z kanclu do přírody, kde je tak kráááásně! Až na ty odpadky všude kolem. To je tak smutnej pohled. 

Bydlím v centru Prahy se vstupem do vnitrobloku, kde s příchodem teplejších dní začnu trávit víc a víc času. Už se na to těším, ale sousedi v horních patrech to asi mají docela v p**i, protože jim nedělá problém vyhodit z okna! obaly od meníčka z Mekáče. Fakt nestíhám absolutně chápat, že je pro ně jednodušší to vyhodit z okna, než do koše. I když teď byl docela klid. Po grilovačce, kterou mám brzy v plánu je možný, že zas nějaký odpadky na zahradě potkám. 

DEN GENERÁLNÍHO ÚKLIDU SE BLIŽÍ!

Jestli potřebujete k odhodlání datum, kdy se sbíráním odpadků začít veřejně, jedno pro vás mám. Je to druhá sobota v dubnu – 08. 04., kdy bude probíhat celorepubliková akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Loni se vysbíralo po celé ČR přes 1600 tun odpadků a pořád to nestačí. 

Pokud se do toho chcete vrhnout i na vlastní pěst, stačí jít zadem od Libeňskýho mostu do Troji, což je na jaře jedna z nejfrekventovanějších stezek v Praze a je tam bordelu, že se na to nedá koukat. 

Jak jednoduchý vzít si do batohu rukavice, dva pytle na odpadky nebo klidně i víc a cestou někoho inspirovat, ať se přidá. Nejen, že to nebude všude vypadat jako když se procházíte po skládce, ale dá se to počítat i jako workout a ten pocit?

Tohle jsem praktikovala nedávno v Mexicu v Tulumu, kde jsou pláže, které vám vezmou dech, ale bohužel podepisuje na nich obrovská spotřeba plastu, který si turisti nosí sebou a dost často nechají na místě, tak jak jim to upadne z ruky. 

Tenhle víkend se chystám na Slapy a vyhlídku Máj. Další dost frekventovaný místa, takže beru pytel na odpadky s sebou. 

NEZAPOMEŇTE SE S TÍM POCHLUBIT!

Na Instagramu existuje cool komunita uklízečů přírody, kteří to myslí vážně a ještě u toho vypadají dobře: @keepitclean_official. Dejte jim follow a hlavně se u toho uklízení vyfoťte, přideje hashtag #keepitclean a šiřte tak myšlenku čistý přírody! 

Za tímhle projektem stojí Tadeáš a Gabi z Traga.cz, kteří tvoří skvělej tým fotografů a všeumělců. Měla jsem s nima čest pracovat a jejich nápady mě fakt baví. Včetně tohohle. <3

BEZ OBALU.

Ještě jedna věc. Třídit je základ. S tím žiju už několik let a když se po týdnu podívám kolik plastu po mě zůstane? Neskutečný. Zapomeňte na plastový pytlíky na každý druh zeleniny zvlášť. Noste u sebe v kabelce stylovou síťovku, která unese víc, než samy vážíte!

  • Pokud se chcete obalům vyhnout úplně, doporučuju navštívit obchod Bezobalu.org, kde najdete veškeré potraviny s dlouhou životností a dají se skladovat jinak než v pytlíkách. 

A BEZ VAJGLU. Neházejte ty vajgly na zem, prosím vás. Dá to zabrat, taky se snažím to nedělat, i když vím, že to v tý Dlouhý do rána zmizí… Ale! tady je řešení, když jdete do přírody a nemůžete to bez cigarety vydržet!

Tak a je to. Slunce v duši, mír a lásku a tak. :)))

Kiss, Kris*

Originál článku najdete zde.