MOJE ŠATNA

Tak prosim vás, tyhle fotky sušim ve složce “Ke zpracování na blog” už asi od listopadu. A jelikož poptávka na článek o šatně byl větší než o cokoliv jiného, myslím, že je fér, ještě než vás začnu spamovat dětským pokojíčkem, abych vám konečně šatnu víc představila.
Sama koukám, kolik věcí na fotkách není, protože mi za tu dobu samozřejmě přibylo pár důležitých kabelek a bot. U oblečení to vidět není, jak visí. Ale fotit znovu se mi to nechtělo a v podstatě kromě těch detailů, jako více kabelek v poličkách a bot je vše stejné.

Doma máme vyloženě jednu místnost věnovanou jen šatně. Z jedné strany je moje část, z druhé manželova. Pokoj je to takový tmavší, takže na takovou šatnu se hodil ideálně, a to i polohou v domě.
Když jsme se nastěhovali, hned jsme tedy měli jasno, navíc vždycky jsem snila o velké šatně a věcí mám opravdu spoustu, že si to nemůžu vynachválit.

Máme ji celou poskládanou z IKEA, tam mě baví, že si určíte v programu sami co a jak chcete, kolik šuplíků, jaké části na kalhoty, kde police… a vyjde to na rozumnou částku. Jdou dělat i s dveřmi, ale mně osobně vyhovuje na maximum tenhle otevřený prostor skříní. Pravidelný úklid je u nás běžný, takže nic není zaprášené. Ale hlavní výhodou vidím v tom, že mám neustálý přehled o svých věcech. Když si stoupnu do šatny, vidím, co v ní mám a napadne mě, co si obléct. Nekončí to tedy tím, že bych tahala jen 5 prvních kousků, které na mě vyskočí po otevření skříně.

V šatně nemám úplně všechno. U vchodových dveřích máme věšák, kde mám kabáty a botník, kde mám boty, které jsem si zrovna zula nebo momentálně nosím a taky zimní boty během sezony. Také mám ještě štendr v ložnici, který slouží tak trošku jako dekorace, ale mám na něm pověšené nějaké lehčí kabátky a cardigany. Stejně tak v ložnici máme komodu se spodním prádlem a věcmi na doma.

Tohle je přímý pohled při vstupu do šatny. Ten jsem proto taky nechala nejvíc provzdušněný, aby to nepůsobilo přeplácaně. Podél levé zdi mám dva botníky. Ty jsme tedy nekupovali spolu s ostatními díly, měli jsme je už ze starého bytu a zatím jsme si je tedy nechali. Ale plánuji pořídit ve stejném stylu jako je šatna i botníky, tím myslím, stejně vysoké a s více policemi, protože co vám budu povídat, tyhle jsou mi malé :D.

Jeden úzký velký šuplík mám na šperky a hodinky. Větší šperky, velké náhrdelníky a různé doplňky do hlavy mám v jednom z užších šuplíků vedle.

Pod tímto úzkým šuplíkem je velký vysouvací věšák na kalhoty. Je poměrně hluboký, takže se na jedno ramínko vejdou 2 až 3 kalhoty. Vedle mám ještě jeden kratší. A tedy musím říct, že vzhledem k mé závislosti na kalhotech a džínech mi je i tohle poměrně málo :D. I když povíme si po porodu, některé kalhoty určitě budou už ze hry a budu trošku vyřazovat.

V první otevřené části na ramínka mám sáčka, halenky, topy a košile a nahoře kabelky. V druhé části skříně mám sukně, krátké i dlouhé šaty a v horní polici svetry a ve třetí části mám všechny možné bundy (křiváky, bombery, džínové, parky..), pak také nějaké svetry a trika a v horní části klobouky. Trička a další poskládané věci mám v šuplících. V jednom z těch šuplíků v poslední části mám také šátky, šály a čepice.
Ve předu v šatně je okno a před ním máme stojací zrcadlo.

Nad kratším výsuvným věšákem na kalhoty mám menší úzký šuplík, ten mám na sluneční brýle, což je další z mých závislostí jak můžete vidět :).

Doufám, že se vám bližší nahlédnutí do mé šatny líbilo a odpověděla jsem tímto článkem na časté dotazy. Pokud vás však ještě něco zajímá, neváhejte se ptát.

Originál článku najdete zde.