PINKIE IN PARK GÜELL

HitModa.cz

Všichni víte, že Barcelona je moje láska. Nejblíbenějším místem je právě tento park, Park Güell. Přijdu a žasnu. Přijdu a nechápu. Nechápu, jak z kopce nad městem někdo vymyslel a zrealizoval ohromný a majestátní zahradní město, které vypadá, jak z jinýho světa.
Všechno je nenormálně veliký, ale přitom tak moc propracovaný, do nejmenších detailů, že vlastně nechápete takovou “maličkost”.  Tak co je to za optickej klam. Malý, nebo velký !? Do toho výhled na celé město a neskutečně úchvatná příroda. Já jsem nekonečně básnila o tom, jak jsem uchvácená, jak jsem měla být zahradní architektkou a jak Gaudí přišel s neskutečně ojedinělou a nevšední vizí. Prostě přišel kteativní blázen, podpořil ho druhej blázen Güell a vytvořili něco, co nikdo nechápal tehdy a nechápe to ani dnes. Jim to bylo jedno a to mě hrozně baví, byli zapálení do toho, že udělají věc jinak a vytvoří zahradní město. Projekt se nikdy nedokončil a možná je to i dobře, protože by mi z toho zaručeně hráblo.
Pamatujetě na tu mojí optimistickou babičku? “Měl stejně divnej styl. Je to jako když vlaštovky stavěj hnízdo, takový celý rozplácaný”.
Takže i tak, tohle místo se vám líbit nemusí, ale bude! 
Budtě připravenější, než já a nemějte hlavu v oblacích. Na nohách nemějte fungl nový tenisky a šaty na zem. Parku vévodí písek a takovej ten vlezlej pískovej miniprach.
Kdo z Vás navštívil tenhle skvost?.)

dress, choker – H&M | handbag  – Mango | sneakers  – AM 95 via Footshop 

Originál článku najdete zde.

HitModa.cz