1. narozeniny

HitModa.cz

Kdo mě sleduje na instagramu, tak ví, že jsme měly teď od blogu trochu pauzu. Terka dostala dobrou práci, a tak jsme se rozhodly, že blog zaměříme na mateřství. Je to jedno z témat, které podle mě nejde vyčerpat. Určitě to není tak, že Terka na blogu končí, ale jen na to teď nemá moc čas. Jakmile najde čas a chuť, tak určitě ráda něco napíše. Já jsem vám slíbila, že sem budu přispívat více, ale nezvládnu denně. Na tohle mě spíš sledujte na instagramu ( nicole_novotna), kde přispívám skoro denně. Přiznám se, že sociální sítě jsou pro mě mnohem jednodušší než napsat takhle nějaký článek. Je to hlavně rychlejší.

Tentokrát jsem se rozhodla napsat o 1. narozeninách, protože jsem vám to slíbila. Už jsou to dva měsíce co Sofinka oslavila svůj první rok. Nebudu vám tady rozepisovat, jak celý den probíhal, protože to by nikoho nebavilo. Já sama čtu na internetu hodně tipy od maminek, a proto se s vámi podělím o svoje tipy/ rady na první narozeninovou oslavu.

1. Oslavu plánujte dopředu, protože na poslední chvíli podle mě neseženete nic. Tomu se říká zákon schválnosti, když něco potřebuješ, tak to prostě není.

2. Inspirujte se u ostatních. Myslím, že není na škodu se někde jinde inspirovat, dokonce někdy i kopírovat. Přece jenom dort s medvídkem, auťákama nebo s ledovým královstvím je teď hodně oblíbené. Já jsem se hodně inspirovala na instagramu a na pinterest.com . Tuhle stránku miluji, najdete tady úplně všechno.

3. Jakmile máte představu o tom, jak by oslava měla vypadat, tak začněte nakupovat a objednávat. Začnetě dortem, protože oslava bez dortu není nic moc. Pokud si ho tedy nepečete sami. Na to já jsem si netroufla. Bylo mi blbé zapíchnout Sofči první svíčku do bábovky nebo do štrúdlu. V jednoduchosti je krása, a tak jsem zůstala u dortu, který byl opravdu jednoduchý. Dort byl od @happycakescz (instagram)

4. V těhotenství jsem se naučila nakupovat přes internet, protože jsem byla děsně líná chodit po obchodech. Tento trend nakupování po internetu mi zůstal dodnes. Nepodceňujte stránky jako je třeba http://aliexpress.com nebo etsy.com . Tady seženete kousky, které jen tak nevidíte. Já jsem na aliexpress objednala Sofinky outfit na narozeniny. Najdete tu i různé dekorace, ale ty jsem já kupovala až osobně.

5. Veškerou dekoraci jsem kupovala na Harfě v obchodě Pro party. Sofie měla růžovo – stříbrnou oslavu, takže všechno bylo v těchto barvách. Příště už bych asi všechno nakoupila přes internet, protože obchod je docela drahý.

6. Jídlo. Přiznám se, že jsem nechala udělat od našeho známého řízky, guláš a saláty. Představa, že vařím guláš pro 21 lidí byla dost hrozná. Takže jsem to radši nechala na profesionálech a dopadlo to mnohem na jedničku. Jídlo jsem nechala objednat od jídelny u Šimůnků. Česká klasika, která nikdy nezklame.

7. Řekla jsem, že když to jsou první narozeniny, tak musí byt zdokumentovaný. Miluji fotky, a tak jsem objednala profesionální fotografku, která zachytí všechny ty krásné okamžiky. Na fotografku jsem dostala tip od vás na instagramu. Paní jsem vůbec neznala, ale na základě fotek jsem se pro ní rozhodla. Několikrát jsem ji zmínila na svém profilu a ráda to udělám i tady. Kontakt na naší fotografku najdete zde.

8. Úplně jsem zapomněla na to nejdůležitější a z čeho jsem měla opravdu radost. Tohle by mělo patřit k  prvním bodům. Byly to první narozeniny, a tak oslava byla hlavně rodinná. Ale jak o té oslavě říct? Nechtěla jsem všem poslat sms, kde bude napsáno : místo, datum a čas. Takže jako první věc, kterou jsem pro oslavu zařídila byly pozvánky. Opět jsem vás žádala o tipy na instagramu a nakonec se mi ozvala moje dobrá kamarádka, že její přítel tohle dělá. Vůbec jsem to netušila a ještě jsem jí vynadala, že tohle mi určitě neříkala. Opět jsem si našla podle svých představ nějakou inspiraci, sepsala text a poslala to příteli mé kamarádky. Ten pro mě udělal dokonce tři návrhy a já jsem si mohla vybrat. Hned jsem vybrala, protože jsem byla z návrhu nadšená. Doporučil mi i papír a všechno zařídil. Do 14 dnů jsem měla pozvánky hotové a mohla plánovat. Jardu můžete kontaktovat buď na instagramu (@salacja) nebo na emailu salacja.com@gmail.com.

9. A rada na závěr? Nestresujte se! Já jsem se děsně stresovala a ten den jsem strašně panikařila, že nic nestíháme. Nakonec oslava byla mnohem lepší než jsem si představovala.

Ještě jednou bych všem chtěla poděkovat co mi pomáhali a všem zúčastněným.


sofinka_02
DSC_1616
DSC_1629
DSC_1491b
DSC_1390b
DSC_1189
DSC_1163

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Originál článku najdete zde.