perfect home office

HitModa.cz

Pracovat z domova, případně z kavárny je luxus, kterého si moc vážím a upřímně, momentálně si nedovedu představit, že bych měla mít pevnou pracovní dobu, a musela tak sedět v kanceláři den co den a na sílu se pokoušet něco vytvořit. Home office mám ráda nejen z důvodu, že můžu pracovat, vymýšlet, fotit a tvořit kdykoliv se mi zachce, ale také proto, že jsem pánem svého času a můžu si práci rozložit přesně tak, jak potřebuji. Co si ale budeme povídat, někdy je time management pěknej oříšek, a ne každý si dokáže správně rozložit svůj čas, a naplánovat si tak velmi produktivní den. Já sama s tím měla ze začátku velký problém. Jakmile jste totiž doma, máte sklony prokrastinovat, prát, žehlit, uklízet…vlastně dělat cokoliv, jen ne to, co zrovna musíte nebo vám u toho hoří deadline. Postupem času však zjistíte, jaké podmínky pro svoji práci potřebujete a co vám vyhovuje nejvíce. Věřím, že vy, co také pracujete z domova – i kdyby jen čas od času, se mnou budete souhlasit, že je důležité mít na práci klid a nemít kolem sebe věci, které vás zbytečně rozptylují. Jaké jsou mé tipy? Čtěte dál!

Naprostým základem je mít kolem sebe čisto a pořádek. Obzvlášť, pokud máte doma chlupatého (ňuňatého) čtyřnohého mazlíčka. Tolik chlupů, kolik za sebou nechává naše britská královna, to je občas k neuvěření! Pro mě je při úklidu důležité, abych měla rychle hotovo a úklid byl perfektní. Poslední měsíc testuji vysavač Philips PowerPro Aqua a musím říct, že už bychom se bez něj s přítelem neobešli. A když už si vysavač oblíbí chlap, to je co říct 😀 Jeho největší výhodou je to, že je multifunkční – 3v1 – funguje jako vysavač, mop a ruční vysavač, který je skvělým pomocníkem třeba na gauč a malá zákoutí. Co je dalším velkým plusem je to, že je bezdrátový – přesně to ušetří spoustu času i nervů. Stačí jej vždy, po každém vysávání dát nabíjet a máte vystaráno. Kromě toho je také skladný, takže nezabere takřka žádné místo. Kdybych měla hledat mínusy, musela bych dlouho přemýšlet a mezi námi, asi bych ani na nic nepřišla. Přítel lehce vytknul výdrž nabití, ale v tom já osobně nevidím nijak velký problém:)

Šálek kávy nebo dobrého čaje je pro mě základem úspěšného soustředění! Mezi mé oblíbené patří čaje LOV Organic (seženete například na Bellarose.cz nebo v obchodě Kusmi tea), káva Nespresso a nově se chystám zařadit zpět do “jídelníčku” i Matcha Tea.

Ač to trochu souvisí s úklidem a pořádkem, nikdy nezapomínám na dlouhé větrání! Čerstvý vzduch vás probere a bude se vám mnohem lépe přemýšlet – osvědčeno! A protože miluju, když místo, kde pracuji je krásně provoněné, sázím na mé oblíbené vosky Yankee Candle nebo svíčky, které nejčastěji kupuji v HM Home.

Správné plánování a sepsání si úkolů je pro mě naprosto klíčové! Jakmile si totiž nenapíšu, jaké úkoly mě ten den čekají a co vše musím splnit a stihnout, najednou nevím, kde začít a samozřejmě se nechám stáhnout na temnou stranu – k prokrastinaci. To je jasné, že i ten nejblbější seriál vás bude najednou bavit, že se najednou dobrovolně vrhnete na třídění šatníku, vaření či jarní úklid. Sepište si bod po bodu, co vše ten den chcete/potřebujete stihnout a držte se svého plánu. Nezapomeňte však na pauzy a nedávejte si zbytečně nereálné cíle – to je hodně demotivující!

Chybí vám inspirace? Vsaďte na knihy nebo časopisy. Ne každá práce vyžaduje kreativitu, to je jasné. Pokud však tvoříte a přijdete si zrovna dnes méně kreativní nebo úplně bez nápadu, zkuste otevřít oblíbenou knihu nebo prolistovat designový či módní časopis. Mně vždycky trkne něco do nosu a najednou se nápady začnou sypat samy. Fakt! Pozor ale s Instagramem – ten je sice plný inspirace, snadno se na něm ale můžete zaseknout a zase, neuděláte nic! 😀

Co může být pro někoho silně demotivující, pro někoho může být příjemnou kulisou. Teď mám na mysli hudbu nebo seriál v pozadí. Ráda si k práci pouštím seriál, který už jsem viděla milionkrát (třeba Přátele nebo HIMYM) nebo sázím na oblíbené playlisty na Spotify. Máte vy nějaké oblíbené?

Budu moc ráda, když mi napíšete, co vám pomáhá se soutředěním a bez čeho byste se rozhodně neobešli vy!:)

*Článek vznikl ve spolupráci ze značkou Philips.

Originál článku najdete zde.