PHOTO DIARY | Duben 2018

HitModa.cz

Taaak, to je teda zase doba, co na blogu nebyl žádný článek. A přitom jsme si je s Niky tak hezky naplánovaly. Ale občas si člověk něco naplánuje, a pak mu do toho skočí jedna věc, druhá, třetí… a najednou je o měsíc později. Asi to taky znáte.

My jsme se poslední dobou hodně zaměřily na videa. Přišly jsme s novým formátem týdenních vlogů a v tom všem natáčení a stříhání už nezbylo tolik prostoru na psaní. Ale musím říct, že mi to chybělo. Nebudu radši slibovat pravidelné příspěvky, protože toho máme zase celkem hodně před sebou, a pak mě v červnu čekají státnice, ale říkala jsem si, že si projdu fotky z mobilu a sepíšu vám alespoň takový photo diary za měsíc duben.

Jedním z nejsilnějších momentů měsíce byla rozhodně běžecká svatba Soničky a Michala z Running2. Soňa a Michal jsou úžasné osobnosti, a jak už název jejich blogu napovídá, milují běh. Proto když plánovali svatbu, měli celkem jasno v tom, že se chtějí vzít “za běhu”. Konkrétně to bylo v rámci pražského půlmaratonu, který odběhli ve svatebním a uprostřed trasy si řekli své “ANO“. Tak se to k nim hodilo a atmosféra byla krásná!

V dubnu jsem taky začala “zahradničit” na balkóně. S Kubou jsme vykoupili Hornbach a zasadili hrášky, ředkvičky, physalis, muškáty a já potom ještě bazalku, mátu, jahody a snažím se o to, aby mi vyklíčilo avokádo.
Úplně jsem se pro to nadchla a vážně mě baví každé ráno sledovat, jak rostlinky zase povyrostly. A radost mi dělá i to, že jsem z vašich zpráv na Instagramu zjistila, že vás to baví taky. Sledovat i zahradničit!

Jo, a oblíbila jsem si aplikaci HUJI, která dělá na fotkách takový lomo efekt, a na kterou jsem dostala víc dotazů, než na cokoli jiného v historii blogování. Akorát když ji začali pak všichni používat, tak mě to zase celkem přešlo :D.

Třikrát hurá. Odevzdala jsem diplomku a zjistila termín státnic.

Věnovaly jsme víkend workshopování a s úžasnými kurzisty a naším kamarádem fotografem Kubou Dohnálkem si povídali o focení, nastavení foťáku, kompozici a dalších parametrech. Na tohle téma jsme si pro vás také připravily video.

To je zaměřené především na portrétové focení a focení postavy obecně, a jsou to naše tipy, na které jsme si přišly v průběhu blogování.

Byly jsme na jednom z nejlepších koncertů v našem životě, na koncertě Imagine Dragons!

A hned o týden později jsme si s Kubou udělali výlet do Berlína na další koncert, tentokrát na Sama Smitha. A byl to taky skvělý koncert!

Ani nevím jak dlouho už pracujeme na vlastních samolepkách. Nápad přišel už ve chvíli, kdy jsme vydaly náš první diář. Ale konečně se nám to podařilo i zrealizovat a samolepky jsou na světě (a k dostání na našem eshopu).

Je to taková sada základních ikonek, rámečků a ozdob, které jsou vytištěné na papíře, na který se dá psát a kreslit. Každý si je tak můžete přizpůsobit podle svého.

Dalším nezapomenutelným zážitkem v dubnu pro nás byl Pražský Utubering, na kterém jsme měly možnost potkat velké množství z vás, vyfotit se s vámi, na chvilku si popovídat a načerpat od vás spoustu energie a inspirace do dalšího tvoření! Děkujeme!

A v neposlední řadě jsme s Kubou hlídali tohohle nejroztomilejšího pejska na planetě. To je Blahoslav! Asi už jste ho viděli na stories nebo v jednom z vlogů, ale Blažík je pejsek mojí kamarádky Verči a je prostě boží! Tak snad zase Verča s přítelem pojedou na dovču a my budeme hlídat :)).

A jak jste si duben užili vy? A co vás čeká v květnu? Bavilo by vás na blogu každý měsíc takové shrnutí s fotkami?

Uvidíme se u dalšího článku! Snad dřív než za měsíc!

Originál článku najdete zde.