Pravidlo jedné minuty, které má velkou ambici vám změnit život

HitModa.cz
Přijdu domů, nechám spícího Williamka v kočárku na terase a prolítnu byt. Do jedný ruky vezmu špinavý body, při tom odnesu ručník z rána do koupelny a Johniho ponožky, zapnu myčku a všechno se snažím stihnout, než se William probudí. Přiznávám se. Jsem trochu blázen, když na to přijde. A v bytě mám ráda čisto a uklizeno. A vlastně mám tak trochu pocit, že uklízím 24/7. 
Mám to v sobě tak nějak od malička. Když naši odjeli na dovolenou, nejdřív jsem v celém domě uklidila, poschovávala věci, které jsme měli normálně na policích, stolech, takové ty věci, které tam vůbec nemusí být. A konečně jsem se pořádně nadechla. 
V životě potřebuju mít prostor, čisté plochy a málo věcí. 
Dává mi to pocit svobody a volnosti.

Pár lahviček kosmetiky u zrcadla v koupelně. Pár Williamkových hraček v košíku v obýváku. A když ho omrzí, vyměním je s těmi v krabici v jeho pokojíku. Na kuchyňské lince mám konvici, napařovací hrnec na příkrmy a sůl a pepř. Ti, kteří nás navštíví a neznají mě ještě tak do morku kosti, vždycky tak roztomile tápou a občas se zeptaj, jestli se někam stěhujeme, nebo jsme jenom hodně uklízeli.
Ale abych se vrátila k jádru věci. Pravidlo jedné minuty mi připadá naprosto geniální. Slyšela jsem o něm v podcastu Gretchen Rubin “Happier” a jde o to, že všechno, co vám zabere jednu minuty byste měli udělat hned. Prostě to neodkládat na později. Uklidit boty do botníku, zapnout myčku, zalít květiny, bleskově odpovědět na e-mail, objednat se k zubaři, nebo třeba vyměnit koš. Všechny tyhle drobnosti se totiž nastřádají a vy večer nemusíte zběsile běhat po bytě a všechny ty minutové nezbytnosti za celý den dohánět. 

Tak co vy na to? Dáte minutovému pravidlu šanci vám ulehčit život?
Já pravidlo jedné minuty aplikuju už pár dní a mám z toho vážně radost. Na uklízecí věci ho aplikuju už pár let, ale na ty, do kterých se mi moc nechce, na ty funguje skvěle. A fakt vám objednání k zubaři zabere méně než jednu minutu.
Tak krásnou sobotu a dejte mi vědět v komentáři, jak se ujalo u vás doma. 
Vaše TerezaInOslo

Originál článku najdete zde.