O sebelásce…

HitModa.cz

Víte, jak mají Instastories teď tu novou funkci, díky které můžete vyzvat svoje followery, aby vám pokládali otázky, nebo poslali zprávy? Včera večer jsem měla náladu na to, napsat článek. Prostě si udělat chvilku čas, sednout si k počítači, naťukat tyhle řádky a třeba je i rovnou publikovat. Zeptala jsem se vás proto, o čem byste si u nás na blogu chtěli přečíst.
První odpověď – „o sebelásce“. Hmmm… není tohle slovo už tak profláklé, že se z něj začíná vytrácet význam? Další odpověď – „jelikož se teď hodně řeší sebeláska, tak asi o ní“. Jasně, asi se to fakt hodně omílá, následovalo totiž ještě několik podobných odpovědí. Chcete článek o sebelásce? Dobrá!
Krátká verze článku o sebelásce:
Slovo sebeláska se skládá se slov sebe a láska. Znamená tedy, že byste se měli mít rádi. Vy. Sami sebe. Tak se mějte rádi a nehledejte v tom vědu.
Delší verze článku o sebelásce:
No dobře, zas tak jednoduché to asi není, tak si to trochu rozebreme. Pár tipů na to, jak dosáhnout sebelásky, se mít víc rád/a.
šaty ve kterých se miluju- Roxy

1. Je to opravdu jen o vás. Neohlížejte se na to, co si o vás ostatní myslí. Kašlete na to, co vám přijde, že se od vás očekává.
2. Přestaňte se porovnávat s jinými lidmi. Že nevypadáte jako modelka z Instagramu? Že jste ještě nedostala váš dream job jako vaše kámoška ze střední? Nebo kluci, že nemáte svaly jako tamten herec? No a co. Jste přece dvě úplně odlišné osoby. Každá máte svůj život, svůj životní styl, svoje povinnosti, svoje tělo, svoje geny, svoje cíle, svoje potřeby. Nesrovnávejte se. 
3. Něco se vám na sobě nelíbí? Je to něco, na čem jde pracovat? Pusťte se do práce. Zázraky se bohužel dějí jen zřídkakdy a proto většina změn bývá výsledkem reálného úsilí.
4. Klíčem k úspěchu je edukace. Nejlepší výsledky se dostaví, když se o svém snažení nejdřív dozvíte co nejvíce informací. Chcete zpevnit tělo? Shodit nějaká kila? Mít zdravější pleť? Hezčí vlasy? Přečtěte si z důvěryhodného zdroje, co to může ovlivňovat, jak to zdravou cestou řešit.
5. Zdraví je ta nejdůležitější hodnota. Nic zbytečně nepřehánějte, nevolte nezdravé cesty, nelámejte to přes koleno. 
6. Najděte si lidi se kterými je vám dobře a se kterými můžete být opravdu přirození. Sami sebou. Na nic si nemuset hrát. 
7. Vaší největší zbraní je vaše sebevědomí. Věřte ve svoje schopnosti, ve svoji osobnost a nikdy se před nikým zbytečně neponižujte. Choďte s hlavou vztyčenou a usmívejte se u toho.
8. Snažte se jednoduše být tím nejlepším “já” jaké si umíte představit. Snažte se být milejší, upřímnější, ambicióznější, otevřenější, já nevím, prostě tím “já”, kterým si přejete být.
9. Jiným “já” totiž už nebudete. A ono to celé šíleně utíká, tak neztrácejte čas tím, že jste s vaším “já” nespokojené. Přijměte ho a začněte si to užívat.
10. Slovo sebeláska se skládá se slov sebe a láska. Znamená tedy, že byste se měli mít rádi. Vy. Sami sebe. Tak se mějte rádi a nehledejte v tom vědu.
Tak co? Jdete do toho?
Dejte mi vědět v komentářích, jak to vidíte vy. Zda je pro vás těžké mít se rádi a proč. Případně jak jste dosáhli toho, že se máte rádi.
HitModa.cz