PRAHA | Naše oblíbené kavárny na snídani!

HitModa.cz
Snídaně je naše nejoblíbenější jídlo z celého dne. Dokáže úplně určit náladu celého nadcházejícího dne! Když ji vynecháte, ochudíte se o ten krásný start s vůní kávy nebo čaje, jemnými vajíčky nebo třeba sladkými lívanečky? Prostě mňam! Hned po těch hotelových, jsou naše nejoblíbenější snídaně v kavárnách. Dopřáváme si je, když chodíme na schůzky nebo pracovat do kaváren nebo třeba o víkendu s našimi kluky (všechny zmíněné kavárny mají otevřeno v sobotu a až na jednu i v neděli!). V Praze máme několik oblíbených podniků a chtěly bychom vám je představit a doporučit, abyste je mohli taky vyzkoušet. Tentokrát pro vás máme tip na pět z nich a pokud budete mít zájem, můžeme přidat ještě další. Krásných kaváren je v Praze spousta a my se klidně obětujeme a pár jich kvůli vám a dokumentaci pro články navštívíme… 

Místo – Bubenečská 12, Dejvice Po – So: 9-22, Ne: 10-18

Místo, kam stoji za to zajít. Kavárna u Hradčanské, kde vždycky dostanete výborný kafe od pražírny DoubleShot, která kavárnu vlastní, k tomu si můžete vybrat z výborných zákusků, které vás lákají z vitríny a nebo z jídel nabízených v lístku. Dopoledne jsou to snídaně, které vždy ctí aktuální sezónu. Vyberete si, ať už máte chuť na sladké či na slané. Kdybyste to na snídani nestihli, výborné jídlo najdete i na denním lítku, takže nemusíte zoufat. Milujeme i jejich interiér plný dřeva a roztomilých ilustrací na zdech. Pro pořádek – k Místu se pojí jak úplně první, tak následující fotka. Dál jsou fotky vždy pod popisem dané kavárny.

Tvoje máma – Holandská 52, Vršovice Po – Pá: 7:30 – 19:00, So – Ne: 8:30 – 19:00Docela nová kavárna ve Vršovicích, která je sice malinká, ale díky tomu šíleně příjemná a sympatická. Je tu krásná atmosféra, útulný interiér, miloučká obsluha, snídaňový menu napsaný rukou na papírku a tak. Kavárna se nejvíc pyšní koláčema (jako od mámy), a ty jsou prostě skvost. Často ještě teplé a vždycky výborné. Na snídani není zas až takový výběr, ale to ani nepotřebujete, protože budete stejně mít chuť na všechno. Na Prahu mají podle mě i příznivé ceny. Například snídaně od mámy, která obsahovala dva velké toasty zapečené s goudou, karamelizovanou cibulkou a slaninkou (nebe!), tvaroh s nakládanými švestkami (mňam!) a chléb s meruňkovou marmeládou (miluju!) vyšla na 125 Kč.

Cafefin – Náměstí Jiřího z Poděbrad 4, Vinohrady Po – So: 8 – 21, Ne: 10 – 19:30

Instagramem profláklý Cafefin je po své rekonstrukci ještě krásnější než předtím. Jeho interiér je tak pestrý, že by to mohlo hraničit s kýčem. Mísí se tu hipsteřina a vietnamská kultura (kavárna patří vietnamskému řetězci restaurací Tuan & Lan). Nějakým záhadným způsobem to ale dohromady funguje a vypadá vlastně super. I jejich jídlo je poměrně “přeplácané”. Chleby s navrstvenými nejrůznějšími ingrediencemi (a hlavně avokádem) jsou tu asi nejtypičtější. Jsou výborné, ale strašně špatně se jí. Ale strašně špatně. Ale i tak mi zatím vždycky chutnaly. K tomu mají i moc dobré kafe a experimentují i s matcha či dalšími alternativními nápoji. Bohužel neberou rezervace a najít místo bývá někdy tak trochu o štěstí. 

Café Jen – Kodaňská 37, Vršovice Po – Pá: 7:30 – 18, So – Ne: 9 – 16


Malá vršovická kavárnička Café Jen používá hashtag #girlsmakecoffee, je totiž založena a vedena holkama a jde jim to parádně. Výborná káva, super snídaňové klasiky, ke kterým vždy o víkendu přidaj jeden víkendový speciál, který je pokaždý originální. Když k nim zavítáte, rozhodně nebudete litovat.

Coffee Room – Korunní 74, Vinohrady Po – Pá: 8 – 18:30, So: 9 – 18


Jestli se někde soupeří o místo, je to rozhodně Coffee Room. Je to malinkatá kavárna v takovém tom hipsterském berlínském stylu. Mají výborný kafe, super obsluhu, výborný koláče a na jejich snídani si fakt pochutnáte. Mají všechno co je aktuálně trendy a dělají to prostě výborně – avokádové chleby, banana bread nebo smoothie bowl. Bohužel je v kavárně jen málo míst k sezení a celkově se nedá říct, že by tam bylo hodně místa. Většina návštěvníků ale chodí jen na kávu s sebou, takže šance k usazení tam přeci jenom je. Za zmínku stojí i jejich druhá kavárna – Donut shop. To je opravdu spíš na take away, ale výbornou kávu s hříšnýma donutama si pak můžete vychutnat na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde se nachází.

Výbornou snídani si můžete vytvořit i doma, ale nás baví si občas dopřát něco jiného a zajít si na ni do kavárny. Nejen, že nemusíte vařit, ale často si dáte něco, co byste si sami jen tak nepřipravili. Tak ochutnejte! 
Znáte tyto kavárny? A máte vlastní tipy? Podělte se o ně v komentářích!

Originál článku najdete zde.