Jde to i bez rachejtlí?

HitModa.cz
Za sebe bych ty petardy klidně reguloval 🎆🚫

Nejsem žádný „Grínpísák“ a nemám rád úplné zákazy. Na druhou stranu, když jsou prostě lidé blbí, neohleduplní a nepoučitelní, tak je třeba to regulovat. A když prostě i u lesů střílejí úplně zbytečně rachejtle už dva dny před Silvestrem a ještě den po něm, protože jich ještě doma pár vyštrachali, tak to člověka štve. Jim taky nikdo palicí nemlátí na dveře, protože je to prostě srandovní.

Ale chci spíš napsat zkušenost člověka, který už pár let tráví Silvestra v místě, kde se petardy nepoužívají. Jezdíme na týden kolem Nového roku do Národního parku na Šumavu, kde jsou petardy ÚPLNĚ ZAKÁZANÉ.
První rok jsme se divili a nosili poslušně petardy zase zpátky do kufru auta, když nám místní řekli, že letos se tady už nebouchá. Ale tak za 5 min nám došlo, že to vlastně vůbec nevadí.
A popravdě letos už nás ani nenapadlo, že se dřív nějaké petardy bouchaly.
 
Navíc:
☑ Otravně to tam nebouchá už dva dny před Silvestrem
☑ Děti se nám o půlnoci nebudí
☑ Psy nehledáme vyklepané pod linkou
☑ Zvířata nemlátí hlavou o stromy
☑ Ráno není všude bordel
☑ Nemáme poničené laky na autech
☑ Je tam pořád krásně čerstvý vzduch
☑ Nevidíme druhý den venku na zemi mrtvé ptáky
☑ Nepřeruší se zábava
☑ A my nemusíme už 20 min před půlnocí hledat oblečení, boty, čepice a vylézat ven do té zimy. Můžeme prostě v klidu zůstat uvnitř a trávit dál čas s těmi, které máme rádi.
 
Ono, když půlka lidí házela petardy, ale zbytek musel běžet uspávat děti nebo hledat psy, tak to společné zábavě moc nepřidávalo. Ale dělali to všichni, tak jsme to dělali taky, že jo.
 
A před Vánocema můžeme třeba za ty ušetřené peníze koupit hračku dítěti v dětském domově. Jen tak, protože jsme nedělali BUM.
_

Příspěvek Jde to i bez rachejtlí? pochází z Milan Polák

Originál článku najdete zde.