Creative Black Tie – Co vlastně na sebe?

HitModa.cz

Dostali jste pozvánku na akci a nevíte, co znamená Creative Black Tie? Nevadí, podíváme se na to společně. Já totiž vyrážím na Ecommerce Ples, kde přesně tento dresscode bude, a tak si moc rád zopakuji detaily. Všichni už tušíme, že White Tie si oblékneme, až si půjdeme přebrat Nobelovu cenu. Black Tie, až nás manželka vyveze na premiéru do opery. Co je to ale ten Creative Black Tie?

Barva nemusíte být černá. Naopak. Creative Black Tie se barev nebojí.

Creative black tie vyžaduje stejně jako tradiční black tie od pánů smoking, u dam se očekávají dlouhé večerní šaty. Né však nutně plesové.

DÁMY

Vy to máte jednodušší. Držte se šatů, které tak nějak k Black Tie patří. A to, že se jedná o „creative“ berte jen jako možnost popustit trošku uzdu své fantazii. Opřete se více do výstřednějších doplňků.

V obchodech, ale už i ve svém šatníku určitě najdete velké množství zajímavých náušnic, náhrdelníků, prstenů, náramků nebo psaníček. A pokud některé z nich moc nenosíte, ač se vám strašně líbí, ale máte strach, že by to bylo moc, tak teď je ten správný čas.

U šatů se nebojte rafinovaných průstřihů a střihů. Povolené jsou také dlouhé overaly nebo luxusní padnoucí kostýmky. Stejně bych se ale držel spíše šatů. Ono umět vynést kostýmek na plese chce také velkou dávku charisma a umění.

V dresscode Creative Black Tie byste si měla připadat jako celebrita kráčející po červeném koberci na plese Met Gala.

Dejte si ale zase pozor na to, že nucené tlačení na pilu extravagance nemusí dopadnout úplně dobře. Takže pokud si nejste úplně jisté, tak se řiďte pravidlem, že méně je někdy více. A uzdu kreativity popusťte spíše v doplňcích.

Zdroj: profimedia.cz

PÁNOVÉ

Zásadní je zde to kouzelné slovíčko CREATIVE. Tento dresscode po vás požaduje, abyste byli trochu kreativní, což vás většinou moc nebaví. Obyčejný smoking prostě na téhle akci bude strašná nuda a v obleku z maturáku budete vypadat, že se snažíte hostům prodat pár pojistek.
Cílem akcí s dresscode Creative Black Tie je rozmanitost každého outfitu, který se na akci objeví. A pokud (logicky) nemáte doma zajímavý lehce ulítlý smoking a do půjčovny se vám nechce, tak jděte alespoň cestou módních doplňků. Zajímavou kravatou, motýlkem nebo manžetovými knoflíčky můžete také svůj outfit trochu oživit.

Co NA NOHY?

S lakovkami určitě neuděláte chybu. Ale na akcích s tímto dresscode se objevují i třeba stříbrné luxusní tenisky. Popravdě ale nejste Kanye West nebo Justin Bieber, a tak bych to úplně nepřeháněl. Ona je pak tenká hranice od ktreativity k trapnosti.

Například košile nemusí být bílá, ale klidně i černá. Nebo třeba luxusní černý roláček. Místo motýlku si třeba jen zapněte i poslední knoflíček až u krku.
Ale nebojte, nikdy v dějinách lidstva se nestalo, že by chlap něco zkazil motýlkem.

Zdroj: Profimedia.cz

Dejte si pozor na pár věcí:

  • zapoměňte na džíny u jakékoliv akce, která má dresscode obsahující TIE
  • zapomeňte na to, že oblek z maturáku je „creative“
  • zapomeňte na skejťácké boty
  • zapomeňte na to, že když máte prostě obyčejné sako, tak to stačí. Nestačí. A vy jen dáte pořadateli akce najevo, že si jeho obrovské práce navážíte

Creative Black Tie se vyznačuje materiály jako je brokát, hedvábí a dává možnost vyniknout zajímavým vzorům a výšivkám. Takové ty fashion úlety, ve kterých byste si do opery úplně netroufli, ty jsou teď na pořadu dne. Tedy spíše noci.
Tento dresscode se inspiruje barokem a materiály a vzory, které nosila nejmovitější vrstva společnosti. Jen prostě v dnešních moderních střizích. Třeba sametové sako je skvělým „creative“ kouskem.

Popravdě ale, pokud si nejste jistí tím, že si na Creative Black Tie troufáte. Jděte cestou smokingu, bílé košile a motýlka. Prostě Black Tie, což je styl, který sluší prostě každému chlapovi a za který vám určitě nikdo neřekne ani popel. Popravdě třeba i Donald Trump si na Met Gala vzal jen Black Tie. On by prezident USA asi ve fialovém saku s pavým perem nebyl ideální 🙂

Závěrem jen moje věta: Je vždy lepší být maličko overdressed, než hodně underdressed.

I v Black Tie prostě budete vypadat a cítit se dobře. V sáčku, které nosíte na kafe budete prostě mezi ostatními muži ve smokingu vypadat blbě. Chtě nechtě je oblečení naší vizitkou. A když nás pořadatel akce žádá, ať použijeme nějaký dresscode, tak chce, abychom se tam všichni cítili stejně dobře. A my mu splněním toho požadavku zase dáme najevo, že si vážíme jeho práce.

Jo a hlavně si akci užijte a smějte se. To vám stejně sluší nejvíc.

.

Příspěvek Creative Black Tie – Co vlastně na sebe? pochází z Milan Polák

Originál článku najdete zde.