March 2019 cosmetic favorites

HitModa.cz

A máme tady po měsíci opět menší beauty článek.

Na vlasy mi chodí stále spoustu dotazů a tak jsem zase po delší sobě sepsala článek na toto téma, protože jsem začala používat nové produkty, zaměřené cíleně na můj typ vlasů.

Mé vlasy patří spíše k těm sušším, hlavně od poloviny délek ke konečkům jsou klasicky po obarvení slabší a mají sklony k lámání. Zhruba před 10 dny jsem nasadila novou péči od značky Shu uemura a zatím jsem nadmíru spokojená. Začnu šamponem pro poškozené barvené vlasy Shu Uemura Silk Bloom. Pokud máte vlasy u kořínků mastnější, rovnou na tento produkt zapomeňte :D, protože je opravdu určen na sušší vlasy. Pro mě úplná pecka. Jediné na co si musím zvykat je delší doba vymývání, ale alespoň mám pocit, že jsou vlasy už i při prvním mytí šamponem krásně hydratované, perfektně pění a už během mytí vlasů cítím, že jsou krásně jemné a nijak se necuchají. Také jsem si dala za úkol nebýt líná a pravidelně používat masku, která je také od stejné značky viz fotka a ta je zaměřena na extrémně zničené konečky. Po jejím použití se vlasy lehce rozčesávají a ta extra péče je na nich opravdu poznat, ať už na lesku nebo jejich hebkosti. K rozčesávání mokrých vlasů už dlouho používám kartáč na vlasy Tangle Teezer Wet Detangling, nyní mám ten s rukojetí a už si neumím představit, že bych na rozčesávání použila něco jiného.

V létě vlasy nechávám většinou volně uschnout, jsou suché raz dva a navíc se mi hezky zvlní. V zimě ale musím vlasy samozřejmě fénovat nebo jinak upravovat (nejčastěji kulma ghd pokud chci pravidelné vlny.) Před samotným fénováním používám termo sprej a na závěr do vlasů vetřu ještě sérum pro velmi poškozené vlasy. Tyto dva kroky se snažím dodržovat pravidelně, protože pak opravdu vidím výsledky :).
Posledním nevlasovým tématem je nový parfém. Já vím, trošku odbočím od vlasů, ale musím se s vámi o tento dokonalý kousek taky podělit. Unisex parfém Boucheron Oud de Carthage je  něco tak dokonalého, že bych se v něm opravdu nejraději klidně koupala, jak moc mi voní :D. Je to orientálnější vůně, určitě ne pro každého, ale pokud máte rádi med, vůni kadidla a dřeva, tak si ji zamilujete stejně jako já. Jedno vím jistě, na nikom jiném ji pravděpodobně neucítíte, mně se to tedy ještě nestalo :).

Originál článku najdete zde.