MBPFW 2019 DAY1

HitModa.cz
Někdo dělí rok na léto a zimu a pro někoho jsou ony milníky půlící rok zimní a letní fashion week. To, že patříme k druhé skupině nám dává nálepku fashion freek.
Je to jak včera, když jsme v březnu minulého roku kráčely ruku v ruce v prvním prototypu naší růžové hoodie. Pod ní jsme měly tři nátělníky, protože byla zima jak kráva. plny dojmů jsme mířily na after do Groovu, kde jsme svlíkaly všechny svršky a potily se. Jako kráva. Nu, opět nastalo ono šťastné období, kdy se musíš obrnit proti zimě, vedru, škrábajícímu materiálu, nepraktický kabelkce a nepohodlnejm botám. Minulý týden proběhl Mercedes Benz Prague Fashion Week a my nemohly chybět.)
DAY 1
Náš outfit určilo něco silnějšího než my, něco nad náma. Bylo to počasí. V sobotu mělo být slunečno a teplo. Ideální podmínky na outfit, který si už rok schováváme v šatníku. Vytáhly jsme maxi šaty stejné látky, ale odlišného střihu z dílny Odivi. Overdressed? Na fashion week neni nikdy ničeho moc! Navíc jsme naší “velkou večerní” uzemnily teniskama a martenskama. Obě jsme si stáhly vlasy, ale každá podle sebe. Tak to máme rády. Osobité pojetí (pro okolí) stejného outfitu. No a v tomto duchu jsme se držely všechny tři dny, tak se máte na co těšit.)
První den jsme shlédly Jana Černého a Moniku Drápalovou a našly svou přehlídkovou harmonii. Navštívit dvě až tři přehlídky za den je u nás cesta ke štěstí.

Za společné fotky moc děkujeme Zuz, která fotila streetstyle pro Top fashion magazine 🙂
DAY 2
Druhý den jsme opět upozornily na to, že nejsme ledajaké blonďaté blogerky, ale že jsme duo. Outfity jsme poladily do letošního trendu – neonu! Ohromná vlněná beanie, super slim body, nápis na kabelce nebo detail na kalhotech. Kristý sáhla po vintage skvostu v podobě koženého saka a Já (Míša) po ultra nepohodlných nízkých (ale ultra vysokých!) kozačkách. Zkonstatovaly jsme, že mám tak 190, při pohledu na přidaných 10cm na botech a 20cm na čepici, pod kterou bych si mohla klidně schovat svačinu.
Příjemně nás překvapila energická přehlídka Pietro Filipi, kde modelky a modely provázeli tanečníci a celá show působila příjemným uvolněným dojmem. A kdo má pocit, že Pietro Filipi je nudná klasika, tak dávno ne!
Večer jsme se těšily na přehlídku Adam Kost a Laformela, která pro nás byla velkým překvapením. Už jsme si tak nějak zvykly a očekávaly výrazné barevné kombinace a ikonické nápisy, dostalo se nám gumáků, rozličných materiálů, utility stylu, střídmých až ponurých barev s kapkou jedovaté zelené – proč ne?! Stejně to bylo skvělý!

Originál článku najdete zde.

HitModa.cz